FAQ

Možnosti dopravy
Vrácení zboží
Reklamace zboží
Jak vybrat velikost
Jak pečovat o obuv

 

 

 

Možnosti dopravy

Zboží expedujeme zpravidla během 1-2 pracovních dnů od potvrzení objednávky. Doručení zásilky je poté již na zodpovědnosti dopravce. Objednávky zasíláme pouze do zemí EU. Přeprava v rámci ČR obvykle trvá 1-2 pracovní dny, v rámci EU 4-5 pracovních dní. Za přesný termín doručení zodpovídá dopravce. U předobjednávek (pre-sale) je uvedené datum dostupnosti pouze orientační.
 

Doručení na adresu (home delivery)
Jakmile je od nás zboží odesláno, dopravce vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. V den doručení vám přijde SMS s upřesněním času doručení. V případě neúspěšného doručení následují další pokusy.

ČR (Zásilkovna): 100 Kč
ČR (DPD): 180 Kč
SK (Packeta): 110 Kč (6€)
SK (DPD): 220 Kč (11€)
země EU (Packeta): 330 Kč (17€)
 

Doručení na do výdejního místa
Jakmile je od nás zboží odesláno, dopravce vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. O doručení do zvoleného výdejního místa vás poté informuje prostřednictvím SMS a emailu. Na vyzvednutí máte 1 týden.

ČR (Zásilkovna): 70 Kč
SK (Packeta): 90 Kč (5€)
 

Osobní vyzvednutí v obchodě PÁR
Objednané zboží pro vás připravíme ve zvoleném obchodě PÁR a potvrdíme vám to emailem. Většinou to bývá do 1-2 pracovních dnů (pokud potřebujeme zboží převážet mezi sklady, může to trvat déle). Na vyzvednutí máte 1 týden. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, lhůtu není problém prodloužit.
 

 

 

Vrácení a výměna zboží

Nakupování bot online je náročné. Jakékoliv zboží zakoupené přes eshop je však možné do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Abychom vám situaci ulehčili, dopravu vráceného zboží hradíme my. Zboží je možné také vyměnit a nové zboží vám rovněž dodáme na naše náklady. Pokud si přejete zboží vyměnit nebo vrátit, vyplňte prosím tento jednoduchý ONLINE FORMULÁŘ.
 

Důležité
– Vrátit lze jen takové zboží, které nebylo nošeno, poškozeno ani jinak opotřebováno a je možné jej považovat za nové. V opačném případě máme právo zboží odmítnout. Děkujeme za pochopení.
– Na zboží uhrazené v kamenném obchodě se možnost vrácení nevztahuje, lze jej však do 14 dnů vyměnit za jiné zboží nebo dárkové poukázky.
– Vrácení peněz nebo dodání nového zboží provedeme do 14 dnů od přijetí vráceného zboží. Platby realizujeme pouze bezhotovostně, náklady za doručení zboží nevracíme.
 

 

 

Reklamace zboží

Pokud si přejete reklamovat zboží, ze všeho nejdříve prosím vyplňte tento jednoduchý ONLINE FORMULÁŘ. Provedeme vás celým procesem reklamace a váš případ individuálně posoudíme. Pokusíme se vše vyřešit co nejrychleji a k vaší spokojenosti.
 

Důležité
– Reklamace se řídí Reklamačním řádem. Možnost uplatnění reklamace se nevztahuje na závady způsobené běžným opotřebením nebo nesprávným užíváním. Zejména v případě obuvi PÁR tedy doporučujeme přečíst si a řídit se přibaleným návodem k používání a ošetřování.
– Reklamaci lze uplatnit pouze neprodleně po vzniku vady. Opakované nebo dlouhodobé užívání produktu, na kterém se vyskytla vada, může vést k nevratnému a neopravitelnému poškození produktu.
– Reklamace zboží, které není v hygienicky vyhovujícím stavu (řádně očištěno – zejména obuv), bude zamítnuta. Děkujeme za pochopení.
Maximální lhůta pro vyřízení reklamace je zákonem stanovena na 30 dní od převzetí zboží.
– O vyřízení reklamace vás budeme informovat emailem. Případnou platbu při uznané reklamaci realizujeme pouze bezhotovostně.
 

 

 

Jak pečovat o obuv

Doporučujeme čistit boty a pečovat o ně raději průběžně a citlivě, než nárazově a drasticky. Pravidelným čištěním a používáním vhodných přípravků lze zvýšit jejich životnost a celkovou odolnost.
 

Základní čištění a péče
1. Základem péče o koženou obuv je pravidelné impregnování. Pro zajištění voděodpudivosti, ale i jako prevenci zašpinění nastříkejte očištěné boty kvalitní impregnací ve spreji aspoň jednou měsíčně (nebo dle frekvence používání). Opravdu to funguje, impregnované boty se snáze čistí.

2. V případě mírného znečištění a v rámci pravidelné údržby postačí boty nasucho zbavit prachu. Na boty ze štípenkové usně poslouží kartáček s kombinací přírodních a umělých štětin. Na boty z nubuku se nám osvědčil jemný kartáček s přírodními štětinami a hladký vlhký hadřík (příp. vlhčené ubrousky).

3. Při větším znečištění doporučujeme čistit boty raději mechanicky suchou cestou. Promáčení jim neprospívá, jakékoliv čistící emulze nebo pěny by navíc mohly zejména na barevných botách zanechat mapy. K odstranění skvrn můžete použít čistící kostku, na níž se nečistota nabalí a odrolí. Pokud si nejste jisti, zastavte se u nás v pražském obchodě, kde můžete čistící kostku přímo na vaše boty zdarma vyzkoušet. Dobrou zkušenost máme také s nano houbičkami.

4. Čas od času je vhodné na kožený svršek nanést nějaký pečující přípravek určený pro vlasové usně (velury či nubuky), který materiálu poskytne hydrataci a lehce oživí barvy. Po zaschnutí lehce překartáčujte.

5. Podešev lze velmi snadno čistit kartáčkem (např. na zuby) a vodou. Na výrazněji znečištěné světlé podešve dobře funguje jakýkoliv domácí chemický čistič s abrazivním účinkem. Bílou podešev lze také snadno osvěžit speciálními fixami. V každém případě je potřeba při ošetřování podešví důrazně dbát na to, aby nedošlo k promáčení nebo jinému poškození koženého svršku.
 

Doporučení při používání
Obuv PÁR je určena pro nošení v nenáročných podmínkách a není určena pro sport.

Při obouvání používejte obouvací lžíci, při vyzouvání boty vždy rozšněrujte. Předejdete tak deformaci a poškození obuvi v patní části.

Pro zachování maximální životnosti obuvi se vyvarujte jejímu dlouhodobému užívání ve vlhkém prostředí a chraňte ji před promáčením. Působením vlhkosti může dojít k poškození povrchové úpravy usní, deformaci tvaru svršku a narušení pevnosti šitých či lepených spojů. Když už k promáčení dojde, boty rozšněrujte, vyplňte je savým papírem a nechte je vyschnout při pokojové teplotě. Nevystavujte boty vysokým teplotám (slunce, radiátor, vysoušeč vlasů apod.). Vysušenou obuv co nejdříve ošetřete vhodným pečujícím přípravkem.

Přestože jsou použité usňové materiály speciálně vybírány pro účely specifické konstrukce obuvi PÁR (neopracované hrany, u některých modelů bezpodšívkové řešení), zejména při provlhnutí nebo zvýšené potivosti nohou může docházet k pouštění barvy. Doporučujeme proto nosit obuv s tmavými ponožkami.

Hot news: Birra!