FAQ

Možnosti dopravy
Vrácení zboží
Reklamace zboží
Jak vybrat velikost
Jak pečovat o obuv

 

 

 

Možnosti dopravy

Zboží expedujeme zpravidla během 1-2 pracovních dnů od potvrzení objednávky. Doručení zásilky je poté již na zodpovědnosti dopravce. Objednávky zasíláme pouze do zemí EU. Přeprava v rámci ČR obvykle trvá 1-2 pracovní dny, v rámci EU 4-5 pracovních dní. Za přesný termín doručení zodpovídá dopravce. U předobjednávek (pre-sale) je uvedené datum dostupnosti pouze orientační.
 

Doručení na adresu (home delivery)
Jakmile je od nás zboží odesláno, dopravce vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. V den doručení vám přijde SMS s upřesněním času doručení. V případě neúspěšného doručení následují další pokusy.

ČR (Zásilkovna): 100 Kč
ČR (DPD): 180 Kč
SK (Packeta): 110 Kč (6€)
SK (DPD): 220 Kč (11€)
země EU (Packeta): 330 Kč (17€)
 

Doručení na do výdejního místa
Jakmile je od nás zboží odesláno, dopravce vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. O doručení do zvoleného výdejního místa vás poté informuje prostřednictvím SMS a emailu. Na vyzvednutí máte 1 týden.

ČR (Zásilkovna): 70 Kč
SK (Packeta): 90 Kč (5€)
 

Osobní vyzvednutí v obchodě PÁR
Objednané zboží pro vás připravíme ve zvoleném obchodě PÁR a potvrdíme vám to emailem. Většinou to bývá do 1-2 pracovních dnů (pokud potřebujeme zboží převážet mezi sklady, může to trvat déle). Na vyzvednutí máte 1 týden. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat, lhůtu není problém prodloužit.
 

 

 

Vrácení a výměna zboží

Nakupování bot online je náročné. Jakékoliv zboží zakoupené přes eshop je však možné do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Abychom vám situaci ulehčili, dopravu vráceného zboží hradíme my. Zboží je možné také vyměnit a nové zboží vám rovněž dodáme na naše náklady. Pokud si přejete zboží vyměnit nebo vrátit, vyplňte prosím tento jednoduchý ONLINE FORMULÁŘ.
 

Důležité
– Vrátit lze jen takové zboží, které nebylo nošeno, poškozeno ani jinak opotřebováno a je možné jej považovat za nové. V opačném případě máme právo zboží odmítnout. Děkujeme za pochopení.
– Na zboží uhrazené v kamenném obchodě se možnost vrácení nevztahuje, lze jej však do 14 dnů vyměnit za jiné zboží nebo dárkové poukázky.
– Vrácení peněz nebo dodání nového zboží provedeme do 14 dnů od přijetí vráceného zboží. Platby realizujeme pouze bezhotovostně, náklady za doručení zboží nevracíme.
 

 

 

Reklamace zboží

Pokud si přejete reklamovat zboží, ze všeho nejdříve prosím vyplňte tento jednoduchý ONLINE FORMULÁŘ. Provedeme vás celým procesem reklamace a váš případ individuálně posoudíme. Pokusíme se vše vyřešit co nejrychleji a k vaší spokojenosti.
 

Důležité
– Reklamace se řídí Reklamačním řádem. Možnost uplatnění reklamace se nevztahuje na závady způsobené běžným opotřebením nebo nesprávným užíváním. Zejména v případě obuvi PÁR tedy doporučujeme přečíst si a řídit se přibaleným návodem k používání a ošetřování.
– Reklamaci lze uplatnit pouze neprodleně po vzniku vady.
– Reklamace zboží, které není v hygienicky vyhovujícím stavu (řádně očištěno – zejména obuv), bude zamítnuta. Děkujeme za pochopení.
Maximální lhůta pro vyřízení reklamace je zákonem stanovena na 30 dní.
– O vyřízení reklamace vás budeme informovat emailem. Případnou platbu při uznané reklamaci realizujeme pouze bezhotovostně.
 

 

 

Jak pečovat o obuv

Doporučujeme čistit boty a pečovat o ně raději průběžně a citlivě, než nárazově a drasticky. Pravidelným čištěním a používáním vhodných přípravků lze zvýšit jejich životnost a celkovou odolnost. My máme na boty PÁR vyzkoušené přípravky berlínské značky Collonil a můžeme je vřele doporučit. Využívají nejmodernější technologie, jsou mimořádně účinné a jejich složení i výroba jsou šetrné k životnímu prostředí.
 

Základní čištění a péče
1. Základem péče o koženou obuv je pravidelné impregnování. Pro zajištění voděodpudivosti, ale i jako prevenci zašpinění nastříkejte očištěné boty kvalitní impregnací ve spreji aspoň jednou měsíčně (nebo dle frekvence používání). Opravdu to funguje, impregnované boty se snáze čistí.

2. V případě mírného znečištění a v rámci běžné údržby postačí boty nasucho zbavit prachu jemným kartáčkem (ideálně s pevnějšími přírodními štětinami nebo s kombinací přírodních a umělých štětin).

3. Při větším znečištění doporučujeme čistit boty raději mechanicky suchou cestou. Promáčení jim neprospívá, jakékoliv čistící emulze nebo pěny by navíc mohly zanechat barevné mapy. K odstranění skvrn použijte čistící kostku, na níž se nečistota nabalí a odrolí.

4. Čas od času je vhodné nanést nějaký pečující přípravek určený pro vlasové usně (velury či nubuky), který materiálu poskytne hydrataci a lehce oživí barvy. Po zaschnutí lehce překartáčujte.

5. Podešev stačí omývat vlhkým hadrem, případně lze použít jemný kartáček (např. na zuby) a vodu. Na výrazněji znečištěné světlé podešve nejlépe funguje jakýkoliv domácí chemický čistič s abrazivním účinkem. V každém případě je však potřeba důrazně dbát na to, aby nedošlo k promáčení nebo jinému poškození koženého svršku.
 

Doporučení při používání
Při obouvání boty rozšněrujte a používejte obouvací lžíci. Předejdete tak deformaci a poškození obuvi v patní části.

Nepoužívejte obuv dlouhodobě ve vlhkém prostředí a chraňte ji před promáčením. Když už k promáčení dojde, boty rozšněrujte a nechte je vyschnout při pokojové teplotě, případně je vyplňte savým papírem, aby si udržely tvar. Nevystavujte boty vysokým teplotám (slunce, radiátor, vysoušeč vlasů apod.). Vysušenou obuv co nejdříve ošetřete vhodným pečujícím přípravkem.

Přestože jsou použité usňové materiály přímo určené pro bezpodšívkovou obuv, zejména při provlhnutí nebo zvýšené potivosti nohou může dojít k pouštění barvy. Doporučujeme proto nosit obuv s tmavými ponožkami.

Kamenný obchod: Skořepka 4, Praha 1