FAQ

Možnosti dopravy
Vrácení zboží
Reklamace zboží
Jak vybrat velikost
Jak pečovat o obuv

 

 

 

Možnosti dopravy

Zboží expedujeme zpravidla během 1-2 pracovních dnů od potvrzení objednávky. Doručení zásilky je poté již na zodpovědnosti dopravce. Přeprava v rámci ČR obvykle trvá 1-2 pracovní dny, v rámci EU 2-4 pracovní dny a do dalších zemí přibližně 1 týden.

 
Doručení na adresu (home delivery)
Přepravu v ČR a na Slovensku zajišťuje kurýrní služba DPD. Jakmile je od nás zboží odesláno, dopravce vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. V den doručení vám přijde SMS s upřesněním času doručení. Dopravu v ostatních zemích zajišťuje služba Packeta a její lokální kurýrní či poštovní přepravci.

ČR: 120 Kč
EU: 240 Kč (10€)
non-EU Evropa: 480 Kč
non-EU Amerika, Asie: 960 Kč
(ceny zahrnují celní služby)

 
Doručení na do výdejního místa (Zásilkovna)
Jakmile je od nás zboží odesláno, Zásilkovna vám zašle email s odkazem na sledování zásilky. O doručení do zvoleného výdejního místa vás poté informuje prostřednictvím SMS a emailu. Na vyzvednutí máte 1 týden.

ČR: 60 Kč
SK, PL, D, HU, RO: 100 Kč (4€)

 
Osobní vyzvednutí v obchodě PÁR
Objednané zboží pro vás připravíme ve zvoleném obchodě PÁR a potvrdíme vám to emailem. Většinou to bývá do 1-2 pracovních dnů (trvá to déle, pokud potřebujeme zboží převážet mezi obchody). Na vyzvednutí máte 1 týden.

PÁR, Skořepka 4, Praha 1 – Staré Město
PÁR, Křížkovského 18, Praha 3 – Žižkov
(více o obchodech PÁR)
 

 

Vrácení a výměna zboží

Jakékoliv zboží zakoupené a zaplacené na eshopu parprague.com je možné do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Dopravu vráceného zboží přes Zásilkovnu hradíme my. Zboží je možné také vyměnit a v rámci ČR vám nové zboží dodáme rovněž na naše náklady. Pokud si přejete zboží vyměnit nebo vrátit, postupujte prosím následujícím způsobem:

1. Zboží zabalte do původního obalu.

2. Přibalte vyplněný formulář.

3. Doručte nám zboží na níže uvedenou adresu do kamenného obchodu v Praze, možnosti jsou následující:

– Zásilkovnou (pouze v ČR): doručte zboží do jakéhokoliv podacího místa a nahlaste naše identifikační číslo 96758489. Není potřeba tisknout žádné štítky, dopravu hradíme my.
– poštou nebo kurýrní službou
– osobně v otevírací době

4. Informujte nás o vrácení zboží na email hello@parprague.com. Abychom mohli zlepšovat naše produkty a služby, budeme rádi za uvedení vašeho skutečného důvodu vrácení zboží. Děkujeme.

5. Vrácení peněz nebo dodání nového zboží provedeme do 14 dnů od přijetí vráceného zboží. Platby realizujeme pouze bezhotovostně, náklady za doručení zboží nevracíme.

 
Adresa pro vrácení zboží
PÁR, Křížkovského 18, 130 00 Praha 3

 
Důležité
Vrátit lze jen takové zboží, které nebylo nošeno, poškozeno ani jinak opotřebováno a je možné jej považovat za nové. V opačném případě máme právo zboží odmítnout. Děkujeme za pochopení.

Na zboží uhrazené v kamenném obchodě se možnost vrácení nevztahuje, lze jej však do 14 dnů vyměnit za jiné zboží nebo dárkové poukázky.

 
Ke stažení
Formulář k vrácení zboží
 

 

Reklamace zboží

Záruční lhůta našeho zboží je zákonem stanovena na 24 měsíců a jako záruční list slouží daňový doklad nebo doklad o platbě. Pokud si přejete zboží reklamovat, postupujte prosím následujícím způsobem:

1. Zabalte zboží a přiložte vyplněný formulář spolu s kopií daňového dokladu nebo dokladu o zaplacení.

2. V případě, že se jedná o obuv, prosíme o její důkladné očištění.

3. Zašlete nám reklamované zboží na níže uvedenou adresu a pro jistotu uchovejte doklad o odeslání.

4. Informujte nás o odeslání zásilky na email hello@parprague.com.

 
Adresa pro dodání zboží
PÁR, Křížkovského 18, 130 00 Praha 3

 
Důležité
Reklamace se řídí Reklamačním řádem. Možnost uplatnění reklamace se nevztahuje na závady způsobené běžným opotřebením nebo nesprávným užíváním. Zejména v případě obuvi PÁR tedy doporučujeme přečíst si a řídit se přibaleným návodem k používání a ošetřování.

Reklamaci lze uplatnit pouze neprodleně po vzniku vady.

Reklamace zboží, které není řádně očištěno a není v hygienicky vyhovujícím stavu, bude ihned zamítnuta. Děkujeme za pochopení.

Maximální lhůta pro vyřízení reklamace je zákonem stanovena na 30 dní. O vyřízení reklamace vás budeme informovat emailem. Případnou platbu při uznané reklamaci realizujeme pouze bezhotovostně.

 
Ke stažení
Reklamační formulář
 

 

Jak pečovat o obuv

Doporučujeme čistit boty a pečovat o ně raději průběžně a citlivě, než nárazově a drasticky. Pravidelným čištěním a používáním vhodných přípravků lze zvýšit jejich životnost a celkovou odolnost. My máme na boty PÁR vyzkoušené přípravky berlínské značky Collonil a můžeme je vřele doporučit. Využívají nejmodernější technologie, jsou mimořádně účinné a jejich složení i výroba jsou šetrné k životnímu prostředí.

 
Základní čištění a péče
1. Základem péče o koženou obuv je pravidelné impregnování. Pro zajištění voděodpudivosti, ale i jako prevenci zašpinění nastříkejte očištěné boty kvalitní impregnací ve spreji aspoň jednou měsíčně (nebo dle frekvence používání). Opravdu to funguje, impregnované boty se snáze čistí.

2. V případě mírného znečištění a v rámci běžné údržby postačí boty nasucho zbavit prachu jemným kartáčkem (ideálně s pevnějšími přírodními štětinami nebo s kombinací přírodních a umělých štětin).

3. Při větším znečištění doporučujeme čistit boty raději mechanicky suchou cestou. Promáčení jim neprospívá, jakékoliv čistící emulze nebo pěny by navíc mohly zanechat barevné mapy. K odstranění skvrn použijte čistící kostku, na níž se nečistota nabalí a odrolí.

4. Čas od času je vhodné nanést nějaký pečující přípravek určený pro vlasové usně (velury či nubuky), který materiálu poskytne hydrataci a lehce oživí barvy. Po zaschnutí lehce překartáčujte.

5. Podešev stačí omývat vlhkým hadrem, případně lze použít jemný kartáček (např. na zuby) a vodu. Na výrazněji znečištěné světlé podešve nejlépe funguje jakýkoliv domácí chemický čistič s abrazivním účinkem. V každém případě je však potřeba důrazně dbát na to, aby nedošlo k promáčení nebo jinému poškození koženého svršku.

 
Doporučení při používání
Při obouvání boty rozšněrujte a používejte obouvací lžíci. Předejdete tak deformaci a poškození obuvi v patní části.

Nepoužívejte obuv dlouhodobě ve vlhkém prostředí a chraňte ji před promáčením. Když už k promáčení dojde, boty rozšněrujte a nechte je vyschnout při pokojové teplotě, případně je vyplňte savým papírem, aby si udržely tvar. Nevystavujte boty vysokým teplotám (slunce, radiátor, vysoušeč vlasů apod.). Vysušenou obuv co nejdříve ošetřete vhodným pečujícím přípravkem.

Přestože jsou použité usňové materiály přímo určené pro bezpodšívkovou obuv, zejména při provlhnutí nebo zvýšené potivosti nohou může dojít k pouštění barvy. Doporučujeme proto nosit obuv s tmavými ponožkami.

Výměna zakoupeného zboží možná do 15.1.2022