Here we PÁR

PÁR balancuje mezi městem a přírodou, technologií a tradicí. Spojuje v sobě vše, co nás baví a obklopuje. Od hudby a umění, přes design, architekturu, až po zážitky z cestování. PÁR je zodpovědná lokální značka z Prahy, jakou bychom sami rádi objevili a dále sledovali.

Značka PÁR je založena na přátelské spolupráci a sdílení know-how. PÁR sneakers jsme vyvinuli společně s respektovanou českou designérkou Eliškou Horčíkovou, která dlouhodobě působí v design labu značky Camper. Jsou navržené tak, aby chůze v nich byla co nejpohodlnější za použití minimálního množství materiálu a konstrukčních prvků. A aby vypadaly odlišně. Protože proč jinak přicházet s další značkou tenisek? Na kolekci doprovodných produktů PÁR stuff průběžně spolupracujeme s různými českými autory, značkami a výrobci.

 

Dva jsou víc než jeden

PÁR jsme my dva, Jan Kloss a Darina Zavadilová. V oblasti designu a módy na české i mezinárodní scéně se dlouhodobě pohybujeme v rámci celé řady aktivit, jako jsou kreativní skupina OKOLO, streetwearová značka Rap nebo festival designSUPERMARKET. Kromě toho máme za sebou více než desetiletou zkušenost s projektem BOTAS 66. Lifestylový label postavený na historii tradiční české značky Botas jsme ještě jako studenti vytvořili (Jan Kloss společně s Jakubem Koroušem) a později distribuovali do celého světa prostřednictvím vlastních obchodů v centru Prahy.

PÁR SNEAKERS POINTS

 • Ryzí boty

  Kombinace měkkého poddajného svršku, který odkazuje k tradiční mokasíně, a dynamické sneakers podešve formuje vizuálně neortodoxní siluetu a jedinečný charakter. Všechny konstrukční prvky jsou záměrně odhalené a pomáhají utvářet nadčasovou funkční estetiku. Na botách není nic navíc. Tento minimalismus, který není jen záležitostí vzhledu, ale celého konceptu a přístupu k výrobě i spotřebě, se prolíná celou značkou PÁR.

 • Prémiové materiály

  PÁR sneakers jsou šité z pečlivě vybraných přírodních usní od evropských dodavatelů certifikovaných mezinárodním auditem zodpovědné výroby LWG, většina z nich ve standardu Gold. Záleží nám na funkčních vlastnostech, odolnosti, snadné údržbě a způsobu stárnutí. Kvalitní useň tyto požadavky naplňuje nejlépe. Díky tomu se boty PÁR okamžitě přizpůsobí tvaru chodidla a nošením stárnou do krásy. Některé modely jsou šité bez podšívky, což ještě více umocní přirozené vlastnosti materiálu.

 • Zdravý ergonomický komfort

  Kožený svršek je mírně zapuštěný do nečekaně lehké a měkké podešve z mikroporézní pěny, která je ze svrchní strany lehce tvarovaná. Díky tomu jsou boty přirozeně pohodlné, a to už od prvního dne nošení. Jsou ergonomické a navíc napomáhají správné chůzi.

 • Lokální výroba

  Boty PÁR jsou ručně šité v tradiční obuvnické oblasti v Portugalsku, kde čerpáme především z dostupnosti nejmodernějších technologií a letitých zkušeností. Momentálně probíhá přesun části výroby do České republiky.

 • Unisex uniage unistyle

  PÁR sneakers jsou gender-neutral a šijí se v kompletním velikostním sortimentu od EU 36 do EU 47. Jsou maximálně nadčasové a vyhýbají se sezónním kolekcím. Nezáleží na věku ani na příležitosti, ale na tom, jak se kdo cítí a na co si troufne. Vytvoří outfit na rockový koncert i červený koberec.

 • Podrážky s příběhem

  Naše sídlo je v Praze, což jsme hrdě vepsali do podrážek PÁR sneakers: funkční dezén s hustou sítí linek kontrastuje s minimalistickou siluetou celé boty a spojuje v sobě autorské ilustrace Jana Klosse a Matěje Činčery. Lze v nich najít dominanty pražské i české krajiny, nejen přírodní, ale i městské.

 • PÁR a udržitelnost

  Na nic si nehrajeme. Prostě vyrábíme boty a přistupujeme k tomu co nejzodpovědněji. Dbáme na to, aby všechny používané materiály a komponenty byly certifikované a pocházely z EU, aby splňovaly nejpřísnější kritéria způsobu výroby a aby za námi necestovaly přes celý svět. Ve všem, co děláme – od produktů samotných, přes jejich balení, až po interiéry obchodů –, pracujeme s konceptem minimalismu, zero-waste a snažíme se co nejvíce zjednodušit logistiku. Máme za sebou konzultace s experty z eko-design konzultantské platformy Balance is Motion. Naším cílem je však především představit zákazníkovi produkt, který vydrží a nepřestane ho jen tak bavit.

Vyzkoušejte v obchodě PÁR, Skořepka 4, Praha 1