Here we PÁR

PÁR balancuje mezi městem a přírodou, technologií a tradicí. Spojuje v sobě vše, co nás baví a obklopuje. Od hudby a umění, přes design, architekturu, až po zážitky z cestování. PÁR je zodpovědná lokální značka z Prahy, jakou bychom sami rádi objevili a dále sledovali, protože nikdy není jasné, s čím přijde příště.

PÁR je založený na přátelské spolupráci a sdílení know-how. PÁR sneakers jsme proto vytvořili společně s respektovanou českou designérkou Eliškou Horčíkovou (Cutulum, Camper). Jsou navržené tak, aby chůze v nich byla co nejpohodlnější, za použití minima materiálu a konstrukčních prvků. Zároveň jsme chtěli, aby naše boty měly vlastní výraz a charakter, protože proč jinak přicházet s další značkou tenisek? Na kolekci doprovodných produktů PÁR stuff průběžně spolupracujeme s různými dalšími českými autory, značkami a výrobci.

 

Dva jsou víc než jeden

PÁR jsme my dva, Jan Kloss a Darina Zavadilová. V oblasti designu a módy na české i mezinárodní scéně se dlouhodobě pohybujeme v rámci celé řady aktivit, jako jsou kreativní skupina OKOLO, streetwearová značka Rap nebo festival designSUPERMARKET. Kromě toho máme za sebou více než desetiletou zkušenost s projektem BOTAS 66. Lifestylový label postavený na historii tradiční české značky Botas jsme ještě jako studenti vytvořili (Jan Kloss společně s Jakubem Koroušem) a později distribuovali do celého světa prostřednictvím vlastních obchodů v centru Prahy.

PÁR SNEAKERS POINTS

 • Ryzí boty

  Kombinace měkkého poddajného svršku, který odkazuje ke klasické mokasíně, s dynamickou sneakers podešví utváří vizuálně neortodoxní siluetu a jedinečný charakter. Všechny konstrukční prvky jsou záměrně odhalené a pomáhají utvářet nadčasovou funkční estetiku. Na botách není nic navíc, žádné dodatečné výplně ani tužení. Tento minimalismus, který není jen záležitostí vzhledu, ale celého konceptu a přístupu k výrobě i spotřebě, se prolíná celou značkou PÁR.

 • Bez podšívky

  PÁR sneakers jsou zpravidla šité bez podšívky pro umocnění přirozených vlastností materiálu. Boty se postupně přizpůsobí tvaru chodidla a nošením stárnou do krásy.

 • Zdravý ergonomický komfort

  Kožený svršek je zapuštěný do extra lehké a měkké podešve z mikroporézní pěny, která je ze svrchní strany mírně tvarovaná. Díky tomu jsou boty přirozeně pohodlné, a to už od prvního dne nošení. Navíc jsou ergonomické a napomáhají správné chůzi.

 • Podrážky s příběhem

  Naše sídlo je v Praze, což jsme hrdě vepsali do podrážek PÁR sneakers: funkční dezén s hustou sítí linek kontrastuje s minimalistickou siluetou celé boty a spojuje v sobě autorské ilustrace Jana Klosse a Matěje Činčery. Lze v nich najít dominanty pražské i české krajiny, nejen přírodní, ale i městské, nejen reálné, ale i nerealizované.

 • Unisex uniage unistyle

  PÁR sneakers nedělají rozdíly. Jsou gender-neutral a šijí se v kompletním velikostním sortimentu od 37 do 46. Jsou maximálně nadčasové a vyhýbají se sezónním kolekcím. Nezáleží na věku ani na příležitosti, ale na tom, jak se kdo cítí a na co si troufne.

 • Kvalita a lokální výroba

  Pečlivě vybrané materiály a komponenty od lokálních evropských dodavatelů, stejně jako ruční výroba v Portugalsku, kde PÁR čerpá především z dostupnosti nejmodernějších technologií a letitých zkušeností v oblasti výroby obuvi, jsou zárukou kvalitního produktu.

 • PÁR a udržitelnost

  Na nic si nehrajeme. Prostě vyrábíme boty a přistupujeme k tomu co nejzodpovědněji. Dbáme na to, aby maximum materiálů a komponentů, které používáme, pocházelo z Evropské unie – a tedy aby splňovaly nejpřísnější kritéria týkající se způsobu zpracování a výroby. Ve všem, co děláme, pracujeme s konceptem minimalismu, zero-waste, snažíme se co nejvíce zjednodušit logistiku. Naším cílem je však především představit zákazníkovi produkt, který vydrží a nepřestane ho jen tak bavit.

Novinky PÁR sneakers právě teď na eshopu!